Anasayfa / GÜNCEL HABERLER / Amik Ovası Çiftçileri Bilinçli Su Kullanımı Konusunda Bilinçlendirildi

Amik Ovası Çiftçileri Bilinçli Su Kullanımı Konusunda Bilinçlendirildi

Amik Ovası Çiftçileri Bilinçli Su Kullanımı Konusunda Bilinçlendirildi.

Vali yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Hersanlıoğlu çiftçilerin sorunlarını dinleyerek sula sorununa çözüm üretmek konusunda gereken her şeyin en kısa sürede yapılacağını ifade etti.

Kırıkhan Belediyesi Meclis toplantı salonunda yapılan toplantıya,  Vali Yardımcısı Mahmut HERSANLIOĞLU, ilçe Kaymakam Mustafa ERKAYIRAN, Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, Devlet Su İşleri 63. Şube Müdürü Mehmet EKİNCİ, Jandarma Komutanı Murat ÖZANLAĞAN, İlçe Tarım Müdürü Ali TEMİZKAN, Ak parti Kırıkhan ilçe Başkanı Ömer Erdal Çelik, Kırıkhan Belediyesi meclis üyeleri, Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman DURGUN, Sulama Birlik Başkanları, Muhtarlar ve Çiftçiler katıldılar.

Devlet Su İşleri Şube Müdürü Mehmet EKİNCİ toplantıda yaptığı konuşmada Bu proje ile bilinçli sulama yapılarak tüm bölgenin su ihtiyacının karşılanacağını söyledi.

İlçe Tarım Müdürü Ali Temizkan ise; Harran Ovasındaki yapılan aşırı sulama ile topraktaki tuz oranının artarak ve erozyon sonucunda zamanla verimin düşmesine ve toprağın çoraklık yaşayacağına bu sebeple suyun ekonomik olarak kullanılması gerektiğine dair slayt sunumu yaptı.

İlçe kaymakamı Mustafa Erkayıran ise suyun kullanımı konusunda belirli bir program izleneceğini ve çiftçilerin mağduriyet yaşamayacaklarını dile getirdi.

Toplantı sonunda çiftçilerin görüşleri alınarak bilinçli sulama ile ilgili İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından çiftçilere bilgilendirme toplantıları yapılmasına karar verildi.

Hakkında admin

Bu Haberde İlginizi Çekebilir

Göle Dönen Aşağıoba Mahallesinde Hasar Tespit Çalışması

Göle Dönen Aşağıoba Mahallesinde Hasar Tespit Çalışması. Hatay’da etkili olan sağanak yağışlar ve açılan baraj …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.