Anasayfa / GÜNCEL HABERLER / Başkan Yavuz’dan Hepatit C Hastası Sedanur’a Destek.

Başkan Yavuz’dan Hepatit C Hastası Sedanur’a Destek.

Başkan Yavuz’dan Hepatit C Hastası Sedanur’a Destek.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ziyaretler kapsamında gittiği Demir Konak Köyün ’de Seda Nur’un imdadına  yetişti.

Kırıkhan’a bağlı Demir Konak Köyün de yaşayan Seda Nur Koşun, henüz 11 yaşında. Hepatit C Hastası. Hayata tutunmaya çalışıyor. Verdiği yaşam mücadelesi küçük bedenin de çığlıklar attırsa da yılmıyor. Aldığı her nefesin bir bedeli var. Minicik bedeni hastalığının bilincinde. Sürekli olarak hastaneye gidip gelmek zorunda, ancak köyün yolları bozuk, gidip gelirken büyük sıkıntılar yaşayan Seda Nur, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’u karşısında görünce çocuk masumiyeti ile başkana sarılıyor. ‘Köyümüzün yollarını yaparmısın başkanım hastaneye giderken zorlanıyoruz’ talebini dile getirdi. Buna duyarsız kalmayan Yavuz, yolların yapımı için acil talimat veriyor. İnsani duyguların dorukta yaşandığı bu güzel diyologda evet yollar yapılıyor. Ancak asıl yapılan Başkan Yavuz ile Seda Nur arasındaki gönül köprüsü. Nefesini ve umudunu yaşama sevinci ile birleştiren Seda Nur, güler yüzü masum bakışları ile Ayhan Yavuz’a, minnet duyduğunu ifade etti. Bir Belediye başkanının görevi elbette vatandaşını memnun etmektir. Bütçesi ölçülerinde hizmet vermektir. Ancak imkansızlıklara rağmen Demir konak Köyü nün yollarını yaptıran başkan ,hem vicdanlı hem insancıl hem de koca yürekli olduğunu halkına göstermiştir.

kaynak: kirikhangundem.com/ismet biçen

Hakkında admin

Bu Haberde İlginizi Çekebilir

Lütfü Savaş: Suriyelilerin Kalıcı Olmasını İstemiyorum

Lütfü Savaş: Suriyelilerin Kalıcı Olmasını İstemiyorum. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Suriyelilerin kalıcı olmasını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.