Anasayfa / GÜNCEL HABERLER / Gölbaşı Gölü’nde Kontrolsüz Av Malzemeleri Toplandı

Gölbaşı Gölü’nde Kontrolsüz Av Malzemeleri Toplandı

Gölbaşı Gölü’nde Kontrolsüz Av Malzemeleri Toplandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Denizlerin ve İç Suların Terk Edilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi kapsamında Hatay’ın Kırıkhan ilçesindeki Gölbaşı Gölü’nde temizlik yapıldı.

Denizler ve iç sularda, su ürünleri avcılığı sırasında kopan, kaybolan ve denize terk edilen av araçlarının su yaşamında yol açtığı olumsuzlukların giderilmesi amacıyla başlatılan Denizlerin ve İç Suların Terk Edilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Proje, Gölbaşı Gölü’nde uygulandı.

Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Temizkan’ın katılımıyla yapılan çalışmada, dalgıçlar gölden terk edilmiş av malzemelerini çıkardı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Temizkan, yaptığı açıklamada, projenin su ürünlerinin yaşam alanlarının korunması, terk edilmiş av araçlarının neden olduğu kontrolsüz avcılığı engelleyerek biyolojik ve ekonomik kayıpların azaltılmasını engellemek olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Hakkında admin

Bu Haberde İlginizi Çekebilir

Kırıkhan Devlet Hastanesi’nde Dünya Diyabet Günü Dolayısıyla Stand Kuruldu

Kırıkhan Devlet Hastanesi’nde Dünya Diyabet Günü Dolayısıyla Stand Kuruldu. 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.