Anasayfa / GÜNCEL HABERLER / Harekata Katılmak İçin Birliğinden Firar Etmiş

Harekata Katılmak İçin Birliğinden Firar Etmiş

Harekata Katılmak İçin Birliğinden Firar Etmiş.

Kırıkhan Muharip Gaziler Dernek Başkanlığı yapan 65 yaşındaki Yalçın, AA muhabirine, harekata katılış hikayesini anlattı.

1974 yılında Kars Sarıkamış’da vatani görevini yaptığını belirten Yalçın, “15 Temmuz’da Kıbrıs olayı çıktı, bize Kıbrıs Barış Harekatı için asker göndereceklerini bizim bulunduğumuz birlikten de takviye amaçlı 40 kişiyi seçtiler. Bende gitmek istedim. Tabur komutanının şoförü olduğum için beni gönderemeyeceklerini söyledi komutanlar. Arkadaşlarım gitti, ben koğuşa gittiğimde düşünmeye başladım onların bana ihtiyacı olur diye, onlar savaşa gitti ben burada yatıyorum gibi düşünmeye başladım.” şeklinde konuştu.

Seçilen arkadaşlarına katılmak için firar ettiğini ve kamyonla Erzurum’a gittiğini belirten Yalçın, oradaki kolorduda, harekata katılacak birliğe ulaştığını belirtti.

Askere gittiğinde 1 çocuk babası olduğunu belirten Yalçın, “Beni bir ara askerlik şubesine çağırdılar, oraya gittiğimde bana bir subay ‘nasıl aileni bırakıp bunca şeyi göze aldın’ diye sordu. Bende ona çocuğumun babasız büyüyebileceğini ama vatansız büyüyemeyeceğini söyledim. Biz ‘sonunu düşünen kahraman olamaz’ lafı gibi savaşa öyle atıldık. Yanımda silah arkadaşlarım şehit oldu, bedenleri parçalandı, Rabbim bize şehitlik nasip etmedi.” diye konuştu.

Hakkında admin

Bu Haberde İlginizi Çekebilir

Göle Dönen Aşağıoba Mahallesinde Hasar Tespit Çalışması

Göle Dönen Aşağıoba Mahallesinde Hasar Tespit Çalışması. Hatay’da etkili olan sağanak yağışlar ve açılan baraj …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.