Anasayfa / GÜNCEL HABERLER / Kırıkhan Belediyesi Zabıta Ekipleri Kırıkhan Geneli Zam Denetimi Başlattı

Kırıkhan Belediyesi Zabıta Ekipleri Kırıkhan Geneli Zam Denetimi Başlattı

Kırıkhan Belediyesi Zabıta Ekipleri Kırıkhan Geneli Zam Denetimi Başlattı.

Kırıkhan Belediyesi, dolar kuru artışı sonrasında ortaya çıkan haksız fiyat artışlarına yönelik denetleme çalışmaları başlattı.

Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen fiyat artışına giden market ve işyerlerine yönelik sıkı denetimler yapıyor.

Son aylarda vatandaşların haksız fiyat artışlarına yönelik tepki ve şikayetleri üzerine çalışmalarını sıklaştıran zabıta ekipleri, özellikle günlük tüketimi yoğun olan temel tüketim ve diğer ürün satışları yapan işletmeleri denetleyerek, bu ürünlerin geçmişe ve bugüne ait fiyatlandırılmasını kontrol ediyor.

Piyasa şartları dışında davranan işyerleri hakkında tutanak tutan ve ceza kesen Kırıkhan Belediyesi Zabıta ekipleri, denetimlerde esnafların ruhsat belgelerini ve satılan ürünlerin sağlık acısından uygunluğunu da kontrol ediyor.

Zabıta Müdürü Ahmet Mazlum ve ilçe zabıta ekipleriyle birlikte gerçekleştiren denetimlerde hem tüketicilerin hem de dürüst esnafın ve tüccarın haksız rekabet eden fırsatçılara karşı korunması amaçlanıyor. Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada Denetimlerin artarak devam edeceği ifade edildi.

Hakkında admin

Bu Haberde İlginizi Çekebilir

Göle Dönen Aşağıoba Mahallesinde Hasar Tespit Çalışması

Göle Dönen Aşağıoba Mahallesinde Hasar Tespit Çalışması. Hatay’da etkili olan sağanak yağışlar ve açılan baraj …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.