Anasayfa / GÜNCEL HABERLER / Kırıkhan Havucu İçin Coğrafi İşaret Tescili Başvurusu Yapıldı

Kırıkhan Havucu İçin Coğrafi İşaret Tescili Başvurusu Yapıldı

Kırıkhan Havucu İçin Coğrafi İşaret Tescili Başvurusu Yapıldı.

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası (KırıkhanTSO) Başkanı Numan Bölükbaş ,Kırıkhan Havucu için coğrafi işaret tescili başvurusu yaptıklarını söyledi.

Bölükbaş,Kırıkhan Havucu ürününün coğrafi işaret tescili için Türk Patent Enstitüsü’ne başvuru yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:
“Tarihi ve coğrafyası büyük bir zenginliğe sahip olan İlçemizin havuç üretimi merkezi haline gelecek ve Şu anda çalışmalarımızı başlattık. Türkiye’de en fazla havuç ekilen yerlerden biri Kırıkhan’dır. Bu ürün ekonomiye katkı sunduğu için coğrafi işaret tescilini almaya çalışıyoruz. Bu ayın başında müracaatımızı yaptık. Kırıkhan, Havucun bir merkezi haline gelecek. Havuç sektörüne özellikle Kırıkhan Siyah Havucuna ciddi yatırımlar yapılacak. Sanayileşme olacak. Biz Havuç sektöründe merkezi haline geldiğimizde bu sektör için ilimize yatırımcı da gelecek.”

Bölükbaş, Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kırıkhan Nar Eşkisi ve Kırıkhan Siyah Havucu Coğrafi İşaretlerinin alınması içinde çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmekte sözlerine ekledi

Hakkında admin

Bu Haberde İlginizi Çekebilir

Göle Dönen Aşağıoba Mahallesinde Hasar Tespit Çalışması

Göle Dönen Aşağıoba Mahallesinde Hasar Tespit Çalışması. Hatay’da etkili olan sağanak yağışlar ve açılan baraj …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.